Nábrežie A. Hlinku 27
Hlohovec
920 01
tel.: 033/7941 111
e-mail: infozavinacnsphlohovec.sk

MUDr. Miroslav Rigan - gastroenterológ

Sídlo ambulancie: Nábrežie A. Hlinku 27, 92001 Hlohovec
Poschodie: prízemie
Telefón: 0903 635 637 (zdravotná sestra - overovanie - odhlasovanie - preobjednanie termínu objednaného vyšetrenia), 033 / 7941 269
Email:
Ordinačné hodiny:
pondelok - piatok 7:00 - 15:30 hod.
Informácie o ambulancii:
V našej gastroenterologickej ambulancii poskytujeme špeciálnu zdravotnícku starostlivosť o chorých s ochoreniami pažeráka, žalúdka, tenkého a hrubého čreva, pankreasu, žlčových ciest, žlčníka a pečene. Vykonávame diagnostiku, liečbu ochorení, dispenzarizáciu chronických ochorení a prekanceroz a prevenciu primárnu a sekundárnu. Ambulancia je vybavená kvalitnou videoendoskopickou zostavou : videogastroskop, videokolonoskop, videokamerový systém, elektrokoagulačná jednotka.

Gastrofibroendoskopicky diagnostikujeme ochorenia pažeráka a gastroduodena, podľa potreby odoberáme histologické vzorky sliznice alebo zistených lézií.V súčastnosti sa pomerne často zaoberáme diagnostikou malabsorbčných stavov /napr. celiakia/ z biopsií z tenkého čreva a príslušných laboratórnych vyšetrení, ktorú sa nám darí úspešne realizovať a následne diagnostikované stavy MAS úspešne liečiť.

Kolonoskopicky realizujeme diagnostiku ochorení hrubého čreva,odoberáme bioptický materiál, vykonávame endoskopické polypektómie. V rámci celonárodného onkologického programu- skríningu kolorektálneho karcinomu / rakovina hrubého čreva/ sme vyšetrili a stále vyšetrujeme pacientov asymptomatických, s pozitívnym testom na okultné krvácanie v stolici, s úspešným zistením skorých štádií rakoviny hrubého čreva s možnosťou úplného uzdravenia pacienta.

Okrem endoskopickej diagnostiky a liečby poskytujeme diagnostiku, liečbu a dispenzarizáciu chronických ochorení pečene,žlčových ciest, pankreasu a funkčných ochorení GITu.

Dispenzarizujeme v súčasnosti pacientov s refluxnou chorobou pažeráka, chronickou pankreatitidou, primárnou biliárnou cirhozou, bilárnou sekundárnou cirhozou, hemochromatozou, s chronickými virusovými hepatitidami B a C, autoimunnou hepatitidou, cirhozou pečne, pacientov s malabsorbčným syndrómom, celiakiou, chronickými črevnými nešpecifickými zápalmi- ulceróznou kolitídou a M. Crohn.

Nevyhnutnou súčasťou zdravotníckej starostlivosti je edukácia pacientov v súvislosti s dodržiavaním správneho diétneho režimu a zdravou životosprávou, vysvetľujeme ale aj kontrolujeme dodržiavanie diét a diétneho režimu s cieľom zapojiť pacienta aktívne do liečebného procesu.

Objednávanie vyšetrení: tel- v pracovnej dobe: 0903/635 637, 033/7300 371 (ak nedvíhame práve vyšetrujeme)

Od januára 2008 pacient potrebuje na vyšetrenie výmenný lístok - poukaz od svojho všeobecného lekára, alebo iného odborného lekára. Na poukaze musí byť čitateľne uvedené meno, kód ambulancie a kód odosielajúceho lekára. Bez týchto náležitostí v neurgentných prípadoch môže byť vyšetrenie odmietnuté alebo na žiadosť pacienta realizované výlučne na priamu platbu

Ak nebudete môcť prísť na objednaný termín treba sa telefonicky odhlásiť , tieto vyšetrenia sú časovo náročné a namiesto Vás môže byť vyšetrený iný pacient!!!!!

Ďakujeme za pochopenie!

Nájsť ambulanciu na poliklinike
^ Hore